פוסט אורח מאת רותם רוזמרין, Aztek CTO:

Azure תומכת כבר בכמה גרסאות הפצה גדולות של לינוקס, כמו CentOS ו-openSUSE, אבל עכשיו מיקרוסופט הולכת צעד אחד קדימה ומציעה גישה לשרתים ((instances שלRed Hat Enterprise Linux  באמצעות חנות היישומים שבפלטפורמת הענן. זוהי תוצאה של שיתוף הפעולה בין חברות מיקרוסופט ו,Red Hat- אשר נועד  לסייע ללקוחות באימוץ מחשוב ענן היברידי, תוך מתן אפשרויות בחירה וגמישות רבות יותר ביישום פתרונות Red Hat  על פלטפורמת הענן של מיקרוסופט.

גרסאות ההפצה של לינוקס המוצעות בחנות היישומים שלAzure  הן Red Hat Enterprise Linux 7.2, Red Hat Enterprise Linux 6.7 ו- Red Hat Enterprise Linux 7.3 .  מיקרוסופט מבהירה, כי משתמשים המעוניינים לנצל כל אחת משתי הגרסאות של Red Hat Enterprise    Linux,  יידרשו לשלם תשלום שעתי בנוסף לתשלום הנוכחי עבור Azure.

על-מנת להבטיח למנויי Red Hat שנרכשו דרך חנות היישומים של Azure תמיכה וערך מוסף ייחודי ומשולב, Red Hat ו‎מיקרוסופט מאפשרות למנויים גישה ישירה לפורטל הלקוחות של Red Hat ובכך להנות ממלוא הערך הארגוני בעבודה מול חברת Red Hat, וזאת כחלק משירות התמיכה לפי-דרישה של Azure.

Red Hat on Azure
Red Hat on Azure

בנוסף, מיקרוסופט החלה גם לתת אישורים למספר אימג׳ים (images) של לינוקס, אשר נוצרו על ידיBitNami  עבור חנות היישומים שבפלטפורמת הענן. השמועות מדברות על כך שבמהלך החודשים הקרובים, צפויים אימג׳ים נוספים לקבל אישור. מיקרוסופט הודיעה גם על הזמינות הכללית של שירותAzure Container Service , אשר פותח בשיתוף פעולה עם Docker ו-Mesosphere. אשר מאפשר  ליצור ולנהל בקלות ב-Azure (clusters) מכונות וירטואליות אשר הוגדרו מראש באמצעות רכיבי קוד פתוח נפוצים.

להתנסות עם מוצרי Red Hat ב-Microsoft Azue – לחצו כאן

לפתיחת חשבון התנסות ב-Azure, לחצו כאן.